Profesní seminář: Nábor a zaměstnávání cizinců v Česku

Termíny: 23. března nebo 13. dubna 2017, Anglo-American University, Letenská 5, Praha 1

  Click here for English version.

Jak najímat a zaměstnávat cizince ze zemí Evropské unie a mimo ni?

Právo v oblasti profesní imigrace ze zahraničí je složité a neustále se vyvíjí. Mnoho společností operujících na mezinárodní úrovni si přeje přesunout zaměstnance na určitý čas do svých poboček v České republice nebo najmout nové lidi ze zahraničí.

Profesní zařazení nového pracovníka ze zahraničí, zamýšlená délka jeho pobytu, jeho státní příslušnost a další faktory dávají v Česku působícímu podniku na výběr z různých možností jeho zaměstnání.

Díky absolvování jednodenního semináře zvládnete:

[Část 1: Zaměstnávání cizinců v ČR, přednáší Lucie Tomanová z Foreigners.cz]

 • postup při zaměstnávání občana EU u tuzemského zaměstnavatele
 • postup při zaměstnávání občana ze zemí mimo EU s diplomem z ČR u tuzemského zaměstnavatele (postup zaměstnavatele a cizince - zaměstnance) + zvláštní případy
 • postup při zaměstnávání občana ze zemí mimo EU s diplomem ze země mimo ČR u tuzemského zaměstnavatele (postup zaměstnavatele a cizince)
 • vyslání cizince do ČR - zahraniční zaměstnavatel (postup zaměstnavatele a cizince)
 • prodlužování zaměstnaneckých karet / pracovního povolení
 • povinnosti zaměstnavatele při zahájení /ukončení pracovního poměru či vyslání.

[Část 2: Hiring and Keeping a Foreigner Worker, přednáší v angličtině Paul Myers]

 • zaujmout profesionála z ciziny a přimět ho k práci v České republice
 • proces pracovního pohovoru s uchazečem o práci z ciziny tak, abyste mu pokládali správné dotazy, motivovali ho k nástupu a pochopili a naplnili jeho očekávání
 • připravit dobrý on-boardingový proces a vytvořit pozitivní pracovního prostředí, aby měl nový pracovník co nejlepší podmínky k tomu, aby u Vaší společnosti zůstal.

Seminář zahrnuje interaktivní část k pochopení a ověření naučených informací a široký prostor pro dotazy, diskuzi a tzv. knowledge sharing.

Lucie Tomanová

Foreigners.cz

Imigrační expertka pro celorepublikovou síť poboček Foreigners.cz a více než 5 let výkonná ředitelka frančízy Foreigners.cz v Plzni.

Paul Myers

People Matter s.r.o.

Zkušený náborář s klíčovými úspěchy v mezinárodních společnostech v regionu EMEA.

Důležité informace:

Datum & místo: 23. 3. nebo 13. 4. 2017, Anglo-American University, Letenská 5, Praha 1
Doba: 9:00 - 17:00
Max. počet účastníků: 15
Cena za jednoho účastníka: 12.500 Kč

Kontaktujte nás a registrujte se. Místo je jen pro 15 účastníků.

 info@jobspin.cz     +420 608 121284

*Cena zahrnuje oběd pro každého účastníka a nápoje a občerstvení během pauz na kávu.
Klienti Foreigners.cz a JobSpin.cz mají nárok na zvláštní slevu ve výši 20%.

Naše zkušenosti

Foreigners.cz

Agentura Foreigners.cz s pobočkami v Praze, Brně, Plzni, Olomouci a Hradci Králové usnadňuje zahraničním pracovníkům a studentům přesun z jejich země do ČR. Zajišťujeme jim ubytování, víza, pracovní povolení, překlady dokumentů, vyhledání školy pro děti, vyzvednutí z letiště, pomáháme s orientací ve městě apod.

Jsme agentura poskytující komplexní relokační služby expatům. Cizincům se zájmem o přesun do naší země za prací nebo studiem pomáháme, aby se tady díky nám cítili jako doma. Zvyšujeme vzájemné porozumění mezi odlišnými kulturami a společně posouváme svět dopředu.

Foreigners.cz lidem a firmám pomáhají více než 7 let. Jsou členem EuRA, globální asociace relokačních agentur, která reprezentuje relokační byznys více než 18 let v 115 zemích světa. V roce 2016 byli Foreigners.cz nadací Vodafone oceněni 3. místem jako Společnost roku jihomoravského regionu 2016.

7 dobrých důvodů zúčastnit se

 1. Pomozte svému podnikání - objevte možnost zaměstnávání profesionálů z celého světa.
 2. Obohaťte své profesní portfolio znalostí a dovedností, rozvíjejte se ve své práci a kariéře.
 3. Sledujte poslední trendy a vývoj v české legislativě týkající se profesní migrace.
 4. Poznejte specifické metody náborové práce s lidmi s mezinárodním zázemím.
 5. Zůstaňte ve styku s nejnovějším vývojem českého pracovního trhu.
 6. Buďte schopni vytvořit mezinárodní pracovní prostředí. Přiveďte do Vaší firmy ty nejlepší lidi, spolupracujte s nimi a učte se od nich. Nechte nejlepší pracovníky z celého světa pomáhat Vaší společnosti růst.
 7. Získejte na semináři nové poznatky a kontakty.

Máte otázky?  info@jobspin.cz   +420 608 121284

Paul Myers

Paul je zkušený náborář s klíčovými úspěchy v mezinárodních společnostech v regionu EMEA. Jeho silnou stránkou je nábor lidí v určitých objemech i nábor špičkových odborníků od čerstvých absolventů po vysoké managerské pozice v sektorech zákaznických služeb, finančnictví, obchodu a marketingu, HR, IT nebo strojního průmyslu.

Může se chlubit úspěchy v centralizaci in-house náborových funkcí a kvalitními službami, které dodával samostatně i prostřednictvím týmů, které vedl.

People Matter, Paulův nejnovější projekt, je postaven na bohaté zkušenosti v mezinárodním prostředí a je plně vybaven k poskytování poradenství, konzultací a náborových služeb v oblasti HR klientům z regionu střední Evropy.

JobSpin.cz

Založený v roce 2014, JobSpin.cz vybudoval svoji značku jako pracovní portál pro cizince v České republice. JobSpin.cz poskytuje primárně možnost inzerce práce pro společnosti, které hledají nové zaměstnance s výjimečnými jazykovými schopnostmi v Praze nebo Brně.

V roce 2016 JobSpin.cz ve spolupráci s Prague.TV zahájil sérii JobSpin.cz Multilingual Job Fairs in Prague and Brno kde se setkávají uchazeči o práci se zástupci společností a navazují profesní a osobní vztahy. Každý měsíc JobSpin.cz organizuje workshopy pro cizince v Praze s tématy souvisejícími s relokací do České republiky.

Akce je podporována