Profesní seminář: Nábor a zaměstnávání cizinců v Česku

Kurzy jsou připravovány na základě poptávky během min. 4 týdnů. Napište nám na info@jobspin.cz pro více detailů.

  Click here for English version.

Jak najímat a zaměstnávat cizince ze zemí Evropské unie a mimo ni?

Situace v oblasti profesní imigrace ze zahraničí je složitá a neustále se vyvíjí. Mnoho společností operujících na mezinárodní úrovni si přeje přesunout zaměstnance na určitý čas do svých poboček v České republice nebo najmout nové lidi ze zahraničí.

Profesní zařazení nového pracovníka ze zahraničí, zamýšlená délka jeho pobytu, jeho státní příslušnost a další faktory dávají v Česku působícímu podniku na výběr z různých možností jeho přilákání, zaměstnání a udržení.

Díky absolvování dopo/odpoledního či jednodenního semináře zvládnete:

Hiring and Keeping a Foreigner Worker, přednáší v angličtině Paul Myers

 • zaujmout profesionála z ciziny a přimět ho k práci v České republice
 • proces pracovního pohovoru s uchazečem o práci z ciziny tak, abyste mu pokládali správné dotazy, motivovali ho k nástupu a pochopili a naplnili jeho očekávání
 • připravit dobrý on-boardingový proces a vytvořit pozitivní pracovního prostředí, aby měl nový pracovník co nejlepší podmínky k tomu, aby u Vaší společnosti zůstal.

Seminář zahrnuje interaktivní část k pochopení a ověření naučených informací a široký prostor pro dotazy, diskuzi a tzv. knowledge sharing.

 Kurzy jsou připravovány klientovi na míru:

 • Učení – Nebudeme Vám říkat co máte dělat. Budeme se snažit rozvinout schopnosti Vašeho týmu a umocnit proces učení v rámci interaktivní metody self-learning.
 • Vycházíme z reálných zkušeností – Skutečné příklady a techniky z praxe spolu s takzvanými "hard" and "soft skills jsme získali dlouholetou zkušeností v prostředí mezinárodího recruitingu.
 • Zlepšení Vašich náborových schopností a možností – Nevěříme, že pro všechny platí stejný přístup. Vytváříme řešení na míru, které odpovídají skutečných potřebám Vaší firmy.
 • Zlepšení Vašich náborových výsledků – Lepší výsledky, úspěch pro Váš business, a celkové zlepšování recruitingu.

Možné rozšíření kurzu: Víza, daně, právní aspekty

Kurzy jsou organizovány ve spolupráci společností People Matter a Jobspin v Praze a Brně. Kurzy mohou být rozšířeny díky spolupráci s našimi dalšími partnery ve znalostních oborech: relokační a vízové služby (Move To Prague - Relocation Experts), daně a daňové poradenství, právní aspekty (příprava pracovních smluv atp.).

Pokud máte zájem o rozšíření kurzu některý z těchto oborů, prosím kontaktujte nás. Upozorňujeme, že příprava takového kurzu může trvat déle.

Paul Myers

People Matter s.r.o.

Zkušený recruiter s klíčovými úspěchy v mezinárodních společnostech v regionu EMEA.

Kontaktujte nás nyní, zašleme Vám obratem nezávaznou nabídku dle Vašich potřeb.

 info@jobspin.cz     +420 608 121284

Důležité informace:

Datum & místo: Připravujeme kurzy v centru Prahy a Brna během min. čtyř týdnů od objednávky. Můžeme kurzy uspořádat i v prostorách klienta, i v zahraničí!
Doba: Podle potřeb klienta nabízíme krátké, několikahodinové kurzy nebo i vícedenní vzdělávací semináře.
Max. počet účastníků: Cca 15, doporučujeme učení a poslech v menších skupinách, které dávají možnost pro lepší interacki všem účastníkům.
Cena: Prosíme, kontaktujte nás. Ceny se odvíjí od délky semináře a jeho přípravy a požadavků klienta.

Reference

Foxconn Group
www.foxconn.cz

Finalizované Projekty

 • Centralisation of Recruitment Function
 • Training & Development of Recruiters & Hiring Managers
 • Technical Hiring Project for a Start-Up Business, Foxconn DCR

“The Foxconn group has retained People Matter’s services to provide mentoring, training and development of hiring managers and internal recruiters across the group. They continue to utilise People Matter’s experience of recruiting in the technical sector which has enabled the successful beginning of a new business – Foxconn DRC, where more than 40 software developers, electrical and mechanical engineers have been hired in under 7 months. People Matter have also provided key, senior management hires across other Business Units within the group.”

- Senior HR Consultant, Foxconn Group

Reference

Hexagon Manufacturing Intelligence
www.hexagonmi.com

Současné projekty

 • Implementation of a new recruitment centre of excellence in Prague
 • Development of recruitment strategy for EMEA business
 • Development of processes and internal service level agreement
 • Definition of recruitment budget
 • Selection of technology and recruitment tools
 • Training & Development of Recruiters & HR Business Partners
 • Roll out of new recruitment service and ATS

Reference

Japan Tobacco International
www.jti.com

Finalizované Projekty

 • Bespoke Recruitment Training Workshop (2 days - Bucharest)
 • Sourcing & Advertising
 • Screening & Telephone Interviews
 • Effective Recruitment Process Management
 • Effective Interviews, Interview styles, techniques, etiquette

“The workshop had a great impact and I will apply these methods when I start projects in recruitment. I liked that examples came from your experience. You were genuine and everything was realistic and pragmatic. You prepared us to cope with real situations in a real world.”

-Training & Development Manager

Reference

Profi Credit
www.proficredit.cz

Současné a ukončené projekty

Bespoke Recruitment Training Workshops

 • Recruitment Essentials

Recruitment Projects

 • Interim HR Manager
 • Risk Analysts
 • HR Analyst

Paul Myers

Paul je zkušený recruiter s klíčovými úspěchy v mezinárodních společnostech v regionu EMEA. Jeho silnou stránkou je nábor lidí v určitých objemech i nábor špičkových odborníků od čerstvých absolventů po vysoké managerské pozice v sektorech zákaznických služeb, finančnictví, obchodu a marketingu, HR, IT nebo strojního průmyslu.

Může se chlubit úspěchy v centralizaci in-house náborových funkcí a kvalitními službami, které dodával samostatně i prostřednictvím týmů, které vedl.

People Matter, Paulův nejnovější projekt, je postaven na bohaté zkušenosti v mezinárodním prostředí a je plně vybaven k poskytování poradenství, konzultací a náborových služeb v oblasti HR klientům z regionu střední Evropy.

People Matter - Služby

The Recruitment Surgery – Jednoduše řečeno, pomáháme Vám dosáhnout lepších výsledků v náboru talentů. Mluvíme s Vámi, konzultujeme možná řešení, pochopíme Vaše potřeby, vytváříme cenově efektivní řešení, která umožní správnou strategii, nástroje, procesy a lidi pro Váš business.

Bespoke Recruitment Training Workshops – Přímo na míru, po konzultaci s klientem, kdy pochopíme jeho potřeby, připravujeme specifické workshopy a semináře. Worshopy mají za cíl učinit Vás a Váš tým znalostně vybavený a schopný v oblasti přilákání (attracting), zaujetí (engaging), a přijímání (hiring) nových talentů.

JobSpin.cz

Založený v roce 2014, JobSpin.cz vybudoval svoji značku jako pracovní portál pro cizince v České republice. JobSpin.cz poskytuje primárně možnost inzerce práce pro společnosti, které hledají nové zaměstnance s výjimečnými jazykovými schopnostmi v Praze nebo Brně.

V roce 2016 JobSpin.cz ve spolupráci s Prague.TV zahájil sérii JobSpin.cz Multilingual Job Fairs in Prague and Brno kde se setkávají uchazeči o práci se zástupci společností a navazují profesní a osobní vztahy. Každý měsíc JobSpin.cz organizuje workshopy pro cizince v Praze s tématy souvisejícími s relokací do České republiky. Pokud se chcete dozvědět více o naší klíčové službě, inzerce práce pro uchazeče o práci se zahraničním a pracovní zkušeností v Praze a Brně, prohlédněte si naše služby a ceník na této stránce: Employers.

7 dobrých důvodů zúčastnit se

 1. Pomozte svému podnikání - objevte možnost zaměstnávání profesionálů z celého světa.
 2. Obohaťte své profesní portfolio znalostí a dovedností, rozvíjejte se ve své práci a kariéře.
 3. Sledujte poslední trendy a vývoj v české legislativě týkající se profesní migrace.
 4. Poznejte specifické metody náborové práce s lidmi s mezinárodním zázemím.
 5. Zůstaňte ve styku s nejnovějším vývojem českého pracovního trhu.
 6. Buďte schopni vytvořit mezinárodní pracovní prostředí. Přiveďte do Vaší firmy ty nejlepší lidi, spolupracujte s nimi a učte se od nich. Nechte nejlepší pracovníky z celého světa pomáhat Vaší společnosti růst.
 7. Získejte na semináři nové poznatky a kontakty.

Máte otázky?  info@jobspin.cz   +420 608 121284